Apartmán korejské ambasády je umístěn v 1.n.p funkcionalistické Schueckovi vily cca z roku 1930. Architektonický návrh vily je od Ernsta Muehlsteina a Victora Fuertha. Stavba patří mezi velkorysé příklady pražské reprezentativní rezidenční architektury meziválečného období. Dům je kulturní památkou.
Cílem návrhu je vytvořit reprezentativní apartmán pro potřeby ubytování hostů ambasády. Návrh respektuje architektonickou podobu funkcionalistické stavby a vyhýbá se velkým stavebním zásahům do památkově chráněné stavby. Spíše jde o rehabilitaci některých původních prvků (např. dřevěná podlaha, oprava dřevěných rolet, atd.).
Pomocí prosklené stěny a lehce působících mobilních prvků interieru je dosaženo celkově vzdušnějšího a prostornějšího působení interieru – s odkazy na funkcionalistickou architekturu. Je upraven přístup do koupelnové části – přímo z pokoje přes prosklenou posuvnou stěnu, původní místo ve spací části je využito pro vestavěné skříně.
Materiálové a barevné řešení vychází z kombinace dřevěných (event. dýhovaných povrchů) – dub s prvky bíle lakovanými (okna, dveře, posuvná stěna). Spíše decentní celkové řešení je doplněno barevným akcentem tapety na stěně za lůžkem.
Ústřední část prostoru – sezení s křesílky Barcelona na kokosovém koberci je přímým odkazem k době vzniku celé vily. Je rehabilitována dřevěná podlaha, odkryty radiátory a ponecháno prosté působení původních dřevěných prvků (dveře, okna).
Barevné řešení koupelny je založeno na kombinaci světlého keramického obkladu, bílých zařizovacích předmětů a chromových doplňků. Koupelna je doplněna o sprchový kout (na místě původního bidetu).
Stavebník: MČ Praha Troja, Zastupitelství KoreaAutorský tým: Patrik Hocke, Adéla Středová, Simona FišerováMísto: Praha TrojaCharakter: úpravy interieruDatum: 2009