Objekt pivovaru je dnes sevřen mezi živou městskou ulicí Komenského a rušným parkovištěm supermarketu. Bezprostřední okolí pivovaru je nevhodně zatíženo automobilovou dopravou.
Je navrženo zjednodušení hmoty jižního křídla objektu. Nové křídlo vytváří působivé čelo areálu směrem k centru města. Na nároží pivovaru pak velká prosklená okna umožňují pohled zvenku do zachovaných klenutých prostor nejstaršího sklepení pivovaru – dnes prostor městské galerie.
Ze vstupního loubí v objektu pivovarského hvozdu se vstupuje do centrální vstupní haly, která je dvoupodlažní, otevřená do krovu. Na vstupní halu navazují prostory galerie s výstavními prostory na dvou podlažích. Na nároží ulice Komenského je prostor využitelný jako galerijní obchod, s přímým vstupem z ulice. V druhém podlaží jižního křídla je situováno klubové centrum s víceúčelovým divadelním sálem.
Restaurace v přízemí a pivnice v suterénu sousedí s prostory minipivovaru, který je vizuálně propojen s prostory pro hosty. Nádoby varny piva jsou umístěny přímo v prostoru restaurace.
Městská knihovna je situována do dvou propojených podlaží bývalé nové sladovny. Centrálním prostorem knihovny je studovna, umístěná v otevřeném dvoupodlažním prostoru. Má horní osvětlení pomocí kuželových světlíků, které procházejí přes prostor krovu.
Muzeum pivovarnictví a sklářstvíje umístěno v atraktivním prostoru podkroví bývalé nové sladovny. V navazujícím podkroví hvozdu, kde se dochovaly části původní technologie, se počítá s trvalým umístěním těchto technologických artefaktů. V těsné blízkosti je rovněž situována sklářská dílna, která byla umístěna do prostoru bývalého hvozdu – přesněji do jeho horní zaklenuté části s napojením na původní komín. Do prostoru sklářské dílny mohou návštěvníci nahlížet prosklenými dveřmi nebo oknem na vyšším podlaží.
Autentické zbytky původní technologie budou přednostně ponechány na původních místech, nebo přesunuty do „lapidária“ v půdních prostorech.