Cílem návrhu obytného okrsku v příměstském prostoru Prahy bylo vybudování malometrážního bydlení vyšší obytné kvality.
Soubor obytných polobloků je řazen převážně směrem severozápad-jihovýchod tak, aby umožnil prorůstání zeleně ze stávající zástavby Jahodnice přes novou zástavbu k zeleni podél Hostavického potoka. Jihovýchodní okraj souboru je omezen jednotnou, přímou linií hrany obytných bloků a je tak v kontrastu vyvážen přírodně meandrovitě tvarovanými terénními a sadovými úpravami se systémem pěších cest.
Základní stavební hmoty mají pouze tří nadzemní podlaží a uskakující horní podlaží. Je tak docíleno vizuálního zmenšení měřítka obytných bloků. Celý bytový soubor je průchozí podélně i příčně.
Parkování je umístěno v suterénních garážích pod celým půdorysem jednotlivých obytných bloků, volný terén vnitrobloků je ozeleněn a je využit pro soukromé i polosoukromé účely (předzahrádky, atriový veřejný dvorek). Důraz byl při návrhu kladen na hierarchizaci a rytmizaci veřejných, a soukromých prostor, užití přímého východu na terén v přízemí a soukromým užitím střešních teras.
Součástí obytného souboru je plocha víceúčelového sportovního hřiště v jeho jižní části. Hřiště je navrženo jako oplocený areál velikosti tří tenisových kurtů s umělým povrchem.
Obytný soubor si klade za cíl vytvořit kompaktní formu bydlení jako přechodovou fázi mezi městským blokem a individuální rodinnou zástavbou, umožňující obyvatelům užívat předzahrádky i výhody činžovního domu se společnými garážemi a zázemím. Tato forma rezidenčního bydlení obvyklého v příměstských oblastech velkých evropských měst není doposud v Praze dostatečně zastoupena.
Stavebník: Skanska Program Start, s r.o.Autor: JKAAutorský tým: Zdeněk Jiran, Michal Kohout, David Tichý, Patrik Hocke, František Štáfek, Petr MášaMísto: Praha 14Náklady: 1.1mld. CZK / 350 mil. EURUžitná plocha: 53433 m2 Foto: Google, Skanska, Patrik Hocke